سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت عيد سعيد قربان و دهه امامت و ولايت


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢١٧٦

تاریخ:1399/05/10پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت عيد سعيد قربان و دهه امامت و ولايت

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسيدن دهم ذی‌الحجه روز عيد سعيد قربان و آغاز دهه امامت و ولايت را تبریک گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحيم
 
عيد سعيد قربان از بزرگترين اعياد اسلامی و عيد تسليم شدن در برابر فرمان الهی و اطاعت از دستور پروردگار و از خود گذشتن در راه خداوند متعال است.
 
عید قربان در دل خود آموزه های فراوانی برای بشريت به همراه دارد و به ما می‌آموزد كه بايد همچون حضرت ابراهيم(ع) و حضرت اسماعيل(ع) تسليم محض فرمان خداوند متعال بود و بی شک حق تعالی نيز پاداش اين اطاعت امر را به بندگانش اعطا خواهد نمود.
 
عید قربان از ایام مبارک و خجسته برای همه مسلمانان است و از مهمترين محورهای وحدت و انسجام مسلمانان محسوب می‌شود.
 
 در این روز بزرگ، شکوه و عظمت وحدت و یکپارچگی مسلمانان تبلور می یابد و عيد قربان، نمونه برجسته ای از اتحاد و همبستگی مسلمين عالم در اطاعت از پروردگار متعال را به نمايش می‌گذارد.
 
جامعه اسلامی برای خنثی كردن توطئه های تفرقه افكنانه دشمنان، نيازمند اتحاد، همدلی و يكپارچگی است كه ايام مباركی همچون عيد قربان می‌توانند مظهر اين وحدت باشند.
 
اين ايام همچنين با آغاز دهه امامت و ولايت مصادف است و پيروی از امامت و ولايت از محورهای اساسی و مورد تاكيد برای جامعه اسلامی است كه سعادت دنيوی و اخروی را برای مسلمانان به همراه خواهد داشت و همواره بايد آن را در سرلوحه كار خود قرار دهيم.
 
اينجانب فرارسيدن دهم ذی‌الحجه روز عيد سعيد قربان و آغاز دهه امامت و ولايت را به تمامی مسلمين جهان، به خصوص ملت مسلمان ايران و مردم مومن و ولایتمدار استان هرمزگان تبریک و تهنيت عرض می نمايم و اميدوارم همگان از بركات معنوی اين ايام بهره مند گرديم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٢١٧٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/20

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.