سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > شیلات محور جهش تولید در هرمزگان است/لزوم ساماندهی قایق های صیادی در هرمزگان/حمایت از فعالیت‌های شیلاتی با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، خرید تضمینی محصولات و اختصاص ارز دولتی پیگیری شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢١٧٢

تاریخ:1399/05/08


دکتر همتی در کارگروه تخصصی شیلات استان:
شیلات محور جهش تولید در هرمزگان است/لزوم ساماندهی قایق های صیادی در هرمزگان/حمایت از فعالیت‌های شیلاتی با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، خرید تضمینی محصولات و اختصاص ارز دولتی پیگیری شود

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه شیلات محور جهش تولید در سال جاری در هرمزگان است، گفت: شیلات از محورهای مهم تولید در هرمزگان است که می‌تواند اشتغال عمده‌ای در استان ایجاد کند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه تخصصی شیلات استان هرمزگان با تاکید بر اینکه شیلات محور جهش تولید در سال جاری در هرمزگان است، عنوان کرد: شیلات از محورهای مهم تولید در هرمزگان است که می‌تواند اشتغال عمده‌ای در استان ایجاد کند و با توجه به ظرفیت‌های گسترده در حوزه شیلات در هرمزگان، تمرکز ویژه‌ای بر روی این بخش در استان صورت گرفته تا شاهد جهش تولید با محوریت شیلات در هرمزگان باشیم.
 
وی در ادامه خواستار ساماندهی قایق های صیادی در هرمزگان شد و افزود: ۱۰ هزار قایق صیادی فاقد مجوز سال هاست که در حال صید و فعالیت در هرمزگان هستند که لازم است، تمامی این قایق ها ساماندهی شده و با صدور مجوز برای آنها مشخص شود که در چه فصلی صید انجام دهند.
 
استاندار هرمزگان تصریح کرد: با توجه به نقش مهم شیلات در جهش تولید در هرمزگان، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و حمایت بیشتر از این حوزه با خرید تضمینی محصولات شیلاتی باید در دستور کار و پیگیری سازمان شیلات ایران قرار گیرد.
 
همتی با اشاره به ظرفیت‌های حوزه پرورش ماهی در هرمزگان، بیان داشت: علاقه‌مندیم پرورش ماهی در استان با محوریت و مشارکت تعاونی های صیادی انجام شود و شیلات استان باید تعاونی ها را در این زمینه ساماندهی و فعال کند.
 
وی خاطرنشان کرد: پیشنهادی ارائه داده‌ایم که سرمایه گذاری در خلیج فارس و دریای عمان تحت پوشش بیمه قرار گرفته و دولت مسئولیت ریسک این سرمایه‌گذاری‌ها را بپذیرد که شامل طرح‌های شیلاتی خواهد شد و همچنین صندوق ضمانت و سرمایه‌گذاری تعاون نیز می تواند کمک خوبی در این راستا داشته باشد.
 
استاندار هرمزگان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های صادراتی، ارزآوری و اشتغال حوزه شیلات باید در سیاستگذاری ها، اختصاص ارز دولتی به این حوزه نیز در دستور کار قرار گیرد.
 
همتی یادآور شد: با توجه به تمرکز صورت گرفته در حوزه فعالیت های پرورش میگو در هرمزگان، سطح مزارع پرورش میگو در این استان تا پایان سال جاری به دو برابر افزایش می‌یابد.

شماره خبر : ٢٢١٧٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/20

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.