سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > توسعه ارتباطات و افزایش مبادلات و همکاری‌های تجاری و اقتصادی به ویژه با کشورهای همجوار هرمزگان در حوزه خلیج فارس در اولویت باشد/ملوانان و لنج داران ضمن صادرات محصولات تولیدی، واردات کالاهای مورد نیاز کشور که ورود آنها طبق قانون مجاز است را از طریق گمرکات و مرزهای رسمی انجام دهند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢١٧١

تاریخ:1399/05/08


استاندار هرمزگان در شورای روابط خارجی استان:
توسعه ارتباطات و افزایش مبادلات و همکاری‌های تجاری و اقتصادی به ویژه با کشورهای همجوار هرمزگان در حوزه خلیج فارس در اولویت باشد/ملوانان و لنج داران ضمن صادرات محصولات تولیدی، واردات کالاهای مورد نیاز کشور که ورود آنها طبق قانون مجاز است را از طریق گمرکات و مرزهای رسمی انجام دهند

استاندار هرمزگان گفت: توسعه رایزنی‌های اقتصادی در راستای افزایش مبادلات تجاری و صادرات و واردات کالا از طریق ارتباط با کشورهای همسایه، باید در اولویت قرار گیرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای روابط خارجی استان هرمزگان، عنوان کرد: این شورا باید زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری توسعه مبادلات و ارتباطات و معرفی ظرفیت‌های استان هرمزگان به ویژه در کشورهای همجوار این استان در حوزه خلیج فارس را فراهم کند و در عرصه ارتباطات بین المللی کارساز و راهگشا باشد.
 
وی ادامه داد: افزایش تعاملات با سفارتخانه های کشورهای مختلف در جمهوری اسلامی ایران و همچنین سفرای ایران در کشورهای همجوار در حوزه خلیج فارس و توسعه رایزنی‌های اقتصادی در راستای افزایش مبادلات تجاری و صادرات و واردات کالا از طریق ارتباط با کشورهای همسایه، باید در اولویت و دستور کار این شورا قرار گیرد.
 
استاندار هرمزگان افزود: اتاق بازرگانی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید در این راستا فعالانه عمل کرده و ارتباطات گسترده تری با اتاق های بازرگانی مشترک کشورمان به خصوص با کشورهای همسایه استان هرمزگان داشته باشند و با این هماهنگی و ارتباط بیشتر، به توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی کمک کنند.
 
همتی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از لنج داران و ملوانانی که از طریق گمرکات و مرز رسمی به فعالیت‌های تجاری می‌پردازند، تصریح کرد: برخی مشکلات به وجود آمده در خصوص توقف و عدم ورود کالاهای برخی لنج ها در استان های هرمزگان و بوشهر، به دلیل واردات کالاهای گروه چهار است که ورود این کالاها به کشور طبق قانون ممنوع می‌باشد.
 
وی تاکید کرد: همه باید به قوانین و مقررات کشور احترام بگذاریم و از فعالان لنج دار و ملوانی نیز انتظار است به این مهم توجه ویژه داشته باشند.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل موجود در این خصوص، پیگیری‌هایی در سطح ملی انجام شد و با درخواست استانداران هرمزگان و بوشهر و با دستور وزیر کشور هفته آینده جلسه کمیته این موضوع با حضور دستگاه‌های مرتبط در این خصوص برگزار می‌شود و جمع بندی و پیشنهادات این کمیته جهت بررسی و تصویب به هیأت دولت ارائه خواهد شد.
 
همتی بیان داشت: تلاش می‌کنیم در این یک مرحله مشکل این لنج ها که چنین کالاهایی را حمل کرده اند رفع شود اما برای مراحل بعدی لیست اقلام و کالاهای مورد نیاز کشور در اختیار لنج داران قرار می گیرد تا ضمن صادرات کالاها و محصولات تولیدی، کالاهای مورد نیاز کشور را که طبق قانون مجاز است، وارد کنند.
 
وی گفت: اصرار برخی برای واردات کالاهای گروه چهار که ورود آنها به کشور ممنوع است، نشان می‌دهد برخی افراد سودجو در پشت پرده این مسئله قرار دارند و این کار با توجه به ممنوعیت ورود این کالاها، نوعی قاچاق سازمان یافته محسوب می‌شود.
 
استاندار هرمزگان اظهار داشت: از ملوانان و لنج داران استان هرمزگان انتظار داریم، کالاهایی که مورد نیاز کشور بوده و طبق قانون مجاز است را در چارچوب قوانین و مقررات از طریق مرزها و گمرکات رسمی وارد کنند و در این صورت به طور کامل مورد حمایت خواهند بود و مشکلات و موانع آنها نیز رفع می شود.

شماره خبر : ٢٢١٧١
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/20

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.