سه شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٩
 En
پرتال استانداری
اخبار > کشف 95 درصد کل جرائم سرقت در استان/کاهش 100 درصدی سرقت های کلان و مسلحانه


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٢١٣
تاریخ:يکشنبه ٣ اسفند ١٣٩٩

استاندار هرمزگان در کمیسیون پیشگیری و مقابله با سرقت:
کشف 95 درصد کل جرائم سرقت در استان/کاهش 100 درصدی سرقت های کلان و مسلحانه

استاندار هرمزگان با اشاره به کاهش 100درصدی وقوع سرقت های کلان و مسلحانه و انجام اقدامات مؤثر پیشگیرانه توسط نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، اظهار داشت: 91طرح در راستای مهار سرقت طی 10ماه نخست سال جاری اجرا شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد 46درصدی همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در جلسه مشترک قرارگاه عملیاتی مقابله با سرقت و یازدهمین جلسه کمیسیون پیشگیری و مقابله با سرقت استان هرمزگان ضمن قدردانی از فرماندهی انتظامی استان، با بیان اینکه بیشترین آمار سرقت متعلق به شهرستان های بندرعباس و میناب است، از کشف 95درصد کل جرائم سرقت در سطح استان طی 10ماه نخست سال جاری خبر داد و بیان داشت: مهاجر پذیربودن، استقرار مراکز اداری و تجاری بزرگ، وجود معتادان متجاهر و ... از جمله دلایلی است که زمینه را برای سرقت در سطح شهر بندرعباس بیشتر از سایر مناطق استان فراهم کرده است.
 
وی افزود: کشف سرقت در 10ماه نخست سال جاری در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته با رشد 21درصدی همراه بوده است.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به کاهش 100درصدی وقوع سرقت های کلان و مسلحانه و انجام اقدامات مؤثر پیشگیرانه توسط نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، اظهار داشت: 91طرح در راستای مهار سرقت طی 10ماه نخست سال جاری اجرا شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد 46درصدی همراه بوده است.
 
رئیس شورای تأمین استان هرمزگان گفت: به منظور کاهش و پیشگیری از وقوع جرم سرقت، گشت وِیژه مقابله با سرقت، گشت های انتظامی محله محور و 15کارگروه ویژه در سطح شهر بندرعباس فعال هستند.
 
استاندار هرمزگان عنوان کرد: 150قرارگاه فرعی تخصصی در سطح استان و در مناطق مختلف برای مقابله با سرقت تشکیل شده است و با مجموعه اقداماتی که در سطج استان انجام شده، منجر به کشف بیش از 113میلیارد تومان عین اموال مسروقه شد.
 
وی با اشاره به اینکه عمده سرقت های خرد توسط معتادان متجاهر صورت می گیرد، تأکید کرد: تا پایان سال جاری ظرفیت اسکان بیش از 400نفر در کمپ نگهداری معتادان متجاهر در ایسین بندرعباس فراهم می شود و امیدواریم با حمایت دستگاه قضایی و ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به معتادان مستقر در این مرکز، افراد بهبود یافته پس از کسب آموزش های لازم فنی بتوانند وارد بازار کار شوند.
 
دکتر همتی، مشاركت خانواده ها در بهبودي افراد معتاد را بسیار موثر دانست و گفت: بخش محدودی ازبيماری اعتباد مربوط به مصرف مواد مخدر است اما بخش اعظم این بيماري نياز روانی فرد بيمار است که خانواده ها باید با فراهم کردن این آرامش روانی، زمینه رهایی افراد از بلای خانمان سوز اعتیاد را فراهم کنند.
 
استاندار هرمزگان همچنین در این نشست، یکی از محورهای مهم کاری فرمانداران را تشکیل کارگروه مقابله با سرقت در شهرستان ها عنوان کرد و افزود: هر یک از دستگاه ها باید وظیفه معین خود را برابر مصوبه شورای امنیت کشور به طور کامل اجرایی کند و هر دستگاهی وظایفش را انجام ندهد، مطابق قانون پیگیری لازم انجام و با مدیران خاطی برخورد خواهد شد.

شماره خبر : ٢٤٢١٣
انتهای پیام.


خروج