سه شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٩
 En
پرتال استانداری
اخبار > تعداد شعب اخذ‌ رای در هرمزگان افزایش می‌یابد/ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا الکترونیکی صورت می‌گیرد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤١٨٢
تاریخ:پنج شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٩

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
تعداد شعب اخذ‌ رای در هرمزگان افزایش می‌یابد/ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا الکترونیکی صورت می‌گیرد

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: شعب اخذ‌رای در هرمزگان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با توجه به شرایط کرونایی افزایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی در نشست مشترک فرمانداران و بخشداران شهرستان های بندرعباس و قشم با اشاره به آخرین اقدامات و برنامه ریزی ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، عنوان کرد: بنا بر تصمیم ستاد انتخابات استان هرمزگان تاکنون بیش از سه هزار و ۶۰۰ صندوق اخذ رای برای استان در نظر گرفته شده است که احتمال افزایش آن وجود دارد.
 
وی در همین رابطه گفت: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی و در فضای باز همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: روش اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و‌ روستا براساس دستورالعمل های ابلاغی ستاد انتخابات کشور انجام می شود و ثبت نام کاندیداهای شوراهای شهر و روستا از طریق سامانه ای که تعریف شده است به صورت الکترونیکی انجام می شود.
 
رئوفی خاطرنشان کرد: ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری از ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ به مدت پنج روز، کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر از ۲۰ اسفند به مدت هفت روز و متقاضیان شرکت در انتخابات شوراهای روستا و عشایر از ۱۶ فروردین سال آتی به مدت هفت روز صورت می پذیرد.
 
وی اظهار داشت: با افزایش تعداد صندوق‌های رای در انتخابات ۱۴۰۰، نیروهای شعب اخذ رای و ناظر بر انتخابات افزایش می‎یابد.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: ستادهای استانی و شهرستانی انتخابات در هرمزگان تشکیل شده است و اعضای ستاد مرکزی معرفی شده اند و تا هفته آینده نیز حکم اعضای ستاد انتخابات شهرستان صادر می‌شود.
 
وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی برای دست اندرکاران انتخابات، افزود: برگزاری دوره های آموزشی دست اندرکاران انتخابات در دستور کار ستاد انتخابات کشور و استان است.
 
رئوفی تصریح کرد: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در هرمزگان در فضای باز و مساجد بزرگ با سیستم های خنک کننده برگزار می شود.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت شرکت پرشور مردم در انتخابات تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص کشور و تحریم‌های ظالمانه دشمنان و همچنین شیوع بیماری کرونا، مردم با حضور حداکثری در انتخابات بار دیگر اقتدار حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان ثابت می‌کنند.

شماره خبر : ٢٤١٨٢
انتهای پیام.


خروج