سه شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٩
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته استاندارد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٧٨٢
تاریخ:شنبه ١٩ مهر ١٣٩٩


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته استاندارد

استاندار هرمزگان با صدور پیامی ضمن گرامیداشت هفته استاندارد، از دستگاه‌های اجرایی، دانشجویان، مراکز علمی و تحقیقاتی، علما و دانشگاهیان خواست تا توجه و اهتمام جدی در امر ترویج و توسعه فرهنگ استاندارد داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
"حفاظت از زمین با استانداردها" شعاری است که سازمان‌های بین المللی استانداردسازی برای روز جهانی استاندارد در سال 2020 منتشر نموده اند و می توان به یقین اظهار داشت که استانداردها و مخصوصا استانداردهای ملی ایران می توانند در زمینه حفاظت از محیط زیست در کره زمین، نقش مهمی ایفا نمایند.
 
تولیدکنندگان با رعایت استانداردها و تولید محصولات با کیفیت در حفاظت از زمین و محیط زیست نقش اساسی دارند و استانداردها به تولیدکنندگان کمک می کنند تا با رعایت معیارهای مصرف انرژی و استفاده بهینه از سوخت هایی مانند گازوئیل ، بنزین و گاز و سایر منابع انرژی، مواد آلوده کننده کمتری را وارد جو زمین نمایند و به حفظ محیط زیست کمک کنند.
 
مصرف کنندگان نیز با استفاده بهینه از کالاهای مرغوب و با رعایت استانداردها و تولید پسماند کمتر می توانند در حفاظت از محیط زیست و کره زمین نقش بی بدیلی را ایفا نمایند.
 
سازمان‌ها ، ادارات ، دانشگاه‌ها ، مراکز علمی و تحقیقاتی می توانند با مشارکت در تدوین استانداردها و استفاده گسترده و وسیع از دانش فنی در به روز رسانی استانداردهای زیست محیطی نقش داشته و در حفاظت از زمین مشارکت جدی داشته باشند.
 
امروزه با تلاش وافر سازمان‌های ملی و بین المللی استاندارد، در سراسر جهان و مخصوصا در کشور عزیزمان در بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات دستیابی به استانداردها برای تک تک افراد جامعه محقق شده است و بدیهی است همه افراد جامعه به اقتضای فعالیت خود می توانند از استانداردها مخصوصا در زمینه حفاظت از زمین و محیط زیست بهره لازم را ببرند.
 
اینجانب فرارسیدن هفته استاندارد را به کارکنان پرتلاش اداره کل استاندارد استان هرمزگان و همچنین دست اندر کاران امر بهبود کیفیت در بخش های صنعتی، خدماتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و به خصوص مردم شریف هرمزگان تبریک عرض نموده و درسالی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری «سال جهش تولید» نامگذاری شده است انتظار دارم تولیدکنندگان ، تجار و بازاریان با رعایت استانداردها ارائه خدمات بهتر را پیشه کرده و سازمان ها، ادارات ، دانشجویان، مراکز علمی ، علما و دانشگاهیان توجه و اهتمام جدی در امر ترویج و توسعه فرهنگ استاندارد داشته باشند.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان 

شماره خبر : ٢٢٧٨٢
انتهای پیام.


خروج