چهارشنبه ٠٨ تير ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > طرح‌های راه‌اندازی هنرستان تخصصی شیلات، ایجاد زیستگاه مصنوعی و مراکز تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان و برنامه‌های بهره‌برداری از پروژه‌های پرورش میگو و ماهی و برق‌رسانی به مزارع پرورش میگو در هرمزگان بررسی شد/استاندار هرمزگان اعلام کرد: هدف گذاری جهت تربیت نیروی متخصص در زمینه شیلات و ایجاد زنجیره و خوشه‌های شیلاتی با راه‌اندازی هنرستان تخصصی شیلات در هرمزگان/توسعه و تقویت مشاغل صیادی در هرمزگان با ایجاد زیستگاه مصنوعی و مراکز تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٩٥٢٣
تاریخ:شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠١

در نشستی به ریاست استاندار هرمزگان؛
طرح‌های راه‌اندازی هنرستان تخصصی شیلات، ایجاد زیستگاه مصنوعی و مراکز تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان و برنامه‌های بهره‌برداری از پروژه‌های پرورش میگو و ماهی و برق‌رسانی به مزارع پرورش میگو در هرمزگان بررسی شد/استاندار هرمزگان اعلام کرد: هدف گذاری جهت تربیت نیروی متخصص در زمینه شیلات و ایجاد زنجیره و خوشه‌های شیلاتی با راه‌اندازی هنرستان تخصصی شیلات در هرمزگان/توسعه و تقویت مشاغل صیادی در هرمزگان با ایجاد زیستگاه مصنوعی و مراکز تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان

در نشستی به ریاست مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان، طرح‌های راه‌اندازی هنرستان تخصصی شیلات، ایجاد زیستگاه مصنوعی و مراکز تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان و برنامه‌های بهره‌برداری از پروژه‌های پرورش میگو و ماهی و برق‌رسانی به مزارع پرورش میگو در هرمزگان، بررسی و پیگیری شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در ابتدای این نشست، راه‌اندازی هنرستان تخصصی شیلات در هرمزگان مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.
 
استاندار هرمزگان در این خصوص، عنوان کرد: هنرستان تخصصی شیلات همانند دیگر هنرستان‌های تخصصی که در استان هدف گذاری شده، ایجاد خواهد شد که تجهیزات و ابزار این هنرستان توسط اداره کل شیلات و رشته‌های آموزشی و معلمان آن توسط اداره کل آموزش و پرورش استان باید تامین شوند.
 
وی ادامه داد: یک راهبرد کوتاه مدت برای راه‌اندازی سریع این هنرستان با استفاده از ظرفیت‌های موجود در نظر گرفته شود و در راهبرد بلندمدت نیز با همکاری آموزش و پرورش و شیلات، جانمایی، طراحی معماری مناسب و ایجاد امکاناتی همچون مزارع پشتیبان برای این هنرستان ترسیم شود.
 
مهندس دوستی افزود: هدف ما تربیت نیروی متخصص در زمینه شیلات و همچنین ایجاد زنجیره و خوشه‌های صنایع شیلاتی و فرآوری محصولات در این زمینه به صورت واقعی در استان هرمزگان است و در این راستا بودجه این هنرستان را تامین خواهیم کرد.
 
در ادامه این نشست نیز طرح‌های راه‌اندازی زیستگاه مصنوعی آبزیان و ایجاد مراکز تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان در شهرستان‌های بندرعباس، بندرلنگه، جاسک و قشم مورد بررسی قرار گرفت.
 
استاندار هرمزگان، ایجاد زیستگاه مصنوعی و مراکز تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان را در راستای توسعه و تقویت مشاغل صیادی در هرمزگان بسیار مهم دانست و اظهار داشت: اعتبارات اجرای این طرح‌ها از محل مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به استان هرمزگان، تامین خواهد شد که باید با برنامه‌ریزی و به صورت مرحله به مرحله اجرایی شوند.
 
همچنین در این نشست، برنامه‌های بهره‌برداری از پروژه‌های پرورش میگو و ماهی و برق‌رسانی به مزارع پرورش میگو در هرمزگان بررسی شد که تاثیرات بسیاری در افزایش اشتغال‌زایی در استان خواهند داشت.

شماره خبر : ٢٩٥٢٣
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۱۵۱۹۹۹۷۱۱۳
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/04/08
بازدید امروز: 2865 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 8960940 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 3