چهارشنبه ٠٨ تير ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > کاهش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان/رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای جلوگیری از گسترش مجدد ویروس کرونا ضروری است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٩٥٢٢
تاریخ:شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠١

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
کاهش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان/رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای جلوگیری از گسترش مجدد ویروس کرونا ضروری است

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: آمار مبتلایان و مرگ ناشی از کرونا در هرمزگان در هفته های اخیر با کاهش چشمگیری همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر احسان کامرانی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با اشاره به کاهش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در استان، عنوان کرد: در هفته های اخیر آمار مبتلایان به کرونا و مرگ ناشی از کرونا با کاهش چشمگیری همراه بوده است.
 
وی افزود: کاهش چشمگیر آمار مبتلایان باعث خروج کامل شهرهای هرمزگان از وضعیت نارنجی، و آبی شدن وضعیت اکثر شهرستان های استان شده است.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: استقبال مناسب از واکسیناسیون سراسری نقش بسزایی در کاهش آمار مبتلایان و مرگ ناشی از کرونا در هرمزگان داشته است.
 
وی گفت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در برخی نقاط جهان به ویژه اروپا، رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع موج جدید کرونا ضروری است و هشدارها در این زمینه را باید جدی گرفت.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، تصریح کرد: تکمیل واکسیناسیون و تزریق دُزهای سوم و چهارم واکسن، نقش بسزایی در ایجاد ایمنی در برابر موج های احتمالی ویروس کرونا دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: کادر درمان، افراد سالمند و میانسال و افراد دارای بیماری زمینه ای برای حفاظت در برابر ویروس کرونا، نسبت به تزریق دُز چهارم واکسن اقدام کنند.
 
کامرانی افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک تا بازگشت کامل استان به دوران قبل از شیوع بیماری کرونا ضروری است.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: کارمندان و فعالان در اصناف برای ایجاد ایمنی مناسب نسبت به تزریق دُز سوم واکسن اقدام کنند.
 
وی اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی استان و فرارسیدن فصل گرما، رعایت تهویه مناسب در مراکز اداری، آموزشی و مجتمع های تجاری ضروری است.

شماره خبر : ٢٩٥٢٢
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۱۵۱۹۹۹۷۱۱۳
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/04/08
بازدید امروز: 2776 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 8960851 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 3