سه شنبه ٠١ آبان ١٣٩٧
پیوندهای مهم

اوقات شرعی
Owghat
عضویت در خبرنامه
Newsletter Membership
نام :   
ایمیل :   
اخبار > صادرات محصولات کشاورزی و شیلاتی هرمزگان بايد افزايش يابد/هرمزگان به مدیران کارآمد و پیگیر نیاز دارد


اقتصادی, گزارش تصویری                                                              ١٠:٣٨ - سه شنبه ١١ مهر ١٣٩٦                                                              نسخه چاپي 

صادرات محصولات کشاورزی و شیلاتی هرمزگان بايد افزايش يابد/هرمزگان به مدیران کارآمد و پیگیر نیاز دارد

 

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در ششمین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان بر رفع موانع صادرات غیرنفتی در استان تاکید كرد و بیان داشت: باید مشکلات و مسائل صادرات غیرنفتی شناسایی و اقدامات لازم در برطرف سازی آنها در سریعترین زمان صورت گیرد.

وی اضافه کرد: از ادامه همکاری با مدیرانی که در انجام وظیفه و جذب سرمایه‌گذار کوتاهی کنند معذوریم، زیرا استان هرمزگان به مدیران کارآمد و پیگیر نیازمند است.

همتی با اشاره به اهميت صادرات بخش کشاورزی، تصريح كرد: باید مشکلات پیش روی کشاورزان و آبزی‌پروران استان مرتفع شود تا بتوان محصول خوب و با کیفیت به بازارهای بین‌المللی صادر كرد.

استاندار هرمزگان بر لزوم افزایش صادرات محصولات کشاورزی و شیلاتی استان  تاکید کرد و افزود: باید صادرات غیرنفتی در این بخش را با ارائه راهکارهای جدید برای برطرف‌سازی مشکلات در سال آينده به ۵۰۰ میلیون دلار برسانيم.

وی با اشاره به واحد‌های صنعتی آبزیان در استان هرمزگان، بيان داشت: باید واحد‌های فعال و نیم فعال صنعت آبزیان در استان با توجه به ساحلی بودن و اینکه صید و صیادی از مشاغل کهن هرمزگان است را حمایت و تقویت کرد تا استان هرمزگان به قطب صنعت آبزیان تبدیل شود.

همتی رفع موانع صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در استان به ویژه حوزه شیلات را خواستار شد و گفت: باید مجوزهای مربوطه ظرف مدت ۱۰ روز صادر شود و در غیر این صورت مدیر مربوطه باید پاسخگوی عدم صدور مجوز باشد.

استاندار هرمزگان حمایت و تقویت تعاونی‌های مرزنشینان را یکی دیگر از برنامه‌های اين کارگروه دانست و عنوان کرد: باید با تقویت تعاونی‌های مرزنشینان علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار در استان، شاهد افزایش صادرات غیر نفتی در استان نيز باشیم.

همتی افزایش صادرات بخش کشاورزی به ویژه شیلات را یکی از ضرورت‌های استان دانست و خاطرنشان كرد: هرمزگان با داشتن چنین ظرفیت‌های دریایی و پرورش آبزیان باید بتواند محصولاتی در خور بازارهای جهانی ارائه و صادرات در این زمینه را افزایش دهد.

وی به وجود صید غیرمجاز در سطح استان اشاره كرد و اظهار داشت: با توجه به حجم صید غیرمجاز توسط صیادان، باید تمهیداتی برای صدور مجوز صیادی بومیان اتخاذ کرد.

استاندار هرمزگان با اشاره به صنعت گردشگری در استان هرمزگان، بيان داشت: باید گردشگران خارجی بیشتری را براي سفر به هرمزگان جذب كنيم، زیرا اگر هر گردشگر تنها هزار و ۲۰۰ دلار در هرمزگان مصرف کند معادل پول ۳۰ بشکه نفت خواهد بود.


.انتهای پیام


شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

ارتباط با ما
نقشه سایت
اخبار RSS دریافت
پایگاه اطلاع‌رسانی استان هرمزگان
درباره ما